LFR-205CW12V
Manufacturer
Califia Lighting (Bivar)
VIGOR # :
Description
LED 5MM COOL WHITE CLR 12V S5.7S
Catalog
LEDs - Lamp Replacements
DataSheet
LFR-205CW12V PDF
Type Description
Series:205
Package:Bag
Part Status:Active
Can Replace Lamps:Multiple Midget Groove Base Lamps
Size / Dimension:T - 1 3/4
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Base Type:Midget Groove
Color:White, Cool
Millicandela Rating:1100mcd
Configuration:Single
Applications:Incandescent Replacements, Indicator Lights
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
5855256F
5855256F
LED CLUSTER T3 1/4 RD 660NM 120V