SSP-1156B156U12
Description
LED 1156 REPLACEMENT 626NM RED
Catalog
LEDs - Lamp Replacements
DataSheet
SSP-1156B156U12 PDF
Type Description
Series:Poly-Leds™
Package:Bulk
Part Status:Active
Can Replace Lamps:1156
Size / Dimension:1.024" Dia x 1.811" H (26.00mm x 46.00mm)
Wavelength:626nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V