48PSBL-O1
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
VIGOR # :
Description
LED REPLAC. T-2 48VAC/DC SLIDE B
Catalog
LEDs - Lamp Replacements
DataSheet
48PSBL-O1 PDF
Type Description
Series:48PSBL
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Can Replace Lamps:T2 Telephone Slide Base Lamps
Size / Dimension:T- 2
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):48V AC/DC
Base Type:Telephone Slide Standard
Color:Orange
Millicandela Rating:-
Configuration:Single
Applications:General Purpose Lighting
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MS200-NFW24H
MS200-NFW24H
LED LAMP T-1 3/4 SCREW 24H SUB C
MG200-NKW15H
MG200-NKW15H
LED LAMP T-1 3/4 GROOVE 15H SUB
MF200-NKW12H
MF200-NKW12H
LED LAMP T-1 3/4 FLANGE 12H SUB
FZ8RLJNJNXNM014
FZ8RLJNJNXNM014
OM4 8-FIBER, INTERCONNECT, LSZH,
RNCF1210DTE76K8
RNCF1210DTE76K8
RES 76.8K OHM 0.5% 1/3W 1210
PT80MYN16
PT80MYN16
DIODE MODULE 3PHASE 1.6KV 80A