PLL2008NA
Manufacturer
Khatod
VIGOR # :
Description
LENS CLEAR 18DEG FRESNEL RING
Catalog
Optics - Lenses
DataSheet
PLL2008NA PDF
Type Description
Series:Cosmo
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Lens
Color:Clear
Number of LEDs:1
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:83.8mm Dia
Lens Transparency:-
Optical Pattern:Fresnel Ring
Viewing Angle:18°
For Use With/Related Manufacturer:-
Material:Acrylic
Mounting Type:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
C12361_HB-2X2-W
C12361_HB-2X2-W
LENS CLEAR 43-57DEG ADHESIV SCRW
CP15774_CARMEN-S-C
CP15774_CARMEN-S-C
LENS CLR 10.4-14.1DEG SPOT TWIST
F15524_LINNEA-60
F15524_LINNEA-60
LENSRECTANG0 POS280X40X12MM (D)M
PLL2008NA
PLL2008NA
LENS CLEAR 18DEG FRESNEL RING
SFS1605G MNG
SFS1605G MNG
DIODE GEN PURP 300V 16A TO263AB
AMJE0808-0100-BNB-24
AMJE0808-0100-BNB-24
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 3.28'
7105MDAW1BE22
7105MDAW1BE22
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V