LPR3-1000-0700D-RB
Manufacturer
Califia Lighting (Bivar)
VIGOR # :
Description
RED 650NM/BLUE 465NM
Catalog
Optics - Light Pipes
DataSheet
LPR3-1000-0700D-RB PDF
Type Description
Series:LPR3
Package:Tray
Part Status:Active
Color:Blue, Red
Configuration:Single
Type:Rigid
Mounting Type:Board Mount, Press Fit, Right Angle
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:2.90mm
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LPV4-1750D-RY
LPV4-1750D-RY
RED 640NM/YELLOW 572NM
PLP1-100-F
PLP1-100-F
LIGHT PIPE PNL 3MM LENS 0.100"