
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1092 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Amber |
| Lens Color: | Amber |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | AC |
| Voltage: | 125V |
| Current: | 25mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.50" (12.70mm) |
| Lens Size: | - |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 13000mcd |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Wire Leads - 4.6" (116.84mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of 1092A3-125VAC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDICATOR 12V 14MM PROMINENT BLU
LED 17.46MM BLUE DIFF PANEL MNT
LED 17.46MM GREEN DIFF PANEL MNT
LED PANEL INDICATOR AMBER 125V
LED COB VERO 10 3000K STARBOARD
CONN TERM RECT TONG 1 AWG #1/4
CABLE 4COND 22AWG SHLD 100'