
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q6 |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Red |
| Lens Color: | Red |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 2V |
| Current: | 20mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.24" (6.10mm) |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 40mcd |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | 100° |
| Termination Style: | Wire Leads - 7.87" (200.00mm) |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of Q6P7BXXR02E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED PM INDICATOR PROMINENT RED
LED PNL IND ORG 5V IP67/NEMA 4X
LED PNL MT 1" 230VAC WT FLAT RED
CAP CER 0.033UF 500V X7R 2225
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0508
LED PM INDICATOR PROMINENT RED
LED LITTLE STAR WHITE 4SMD