
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Green |
| Lens Color: | Green |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | DC |
| Voltage: | 24V |
| Current: | 20mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.31" (8.00mm) |
| Lens Size: | 9.50mm Dia |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 300mcd |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Plug In |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Features: | Chrome Plated Brass |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of E08R-24G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HIGH LED 10MM FLAT 110V BLUE
PMI RND .5" LED 12V TAB HI-HAT B
INDICATOR PB RND SILVER SLD LUG
LED 8MM ROUND 24VDC GRN IP67
IC REG LINEAR 1.3V 150MA TSOT5
IC REG LINEAR POS ADJ 3A DPAK
DISPLAY 7SEG 0.57" SGL GRN 10DIP