
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDLB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | - |
| Lens Color: | Red |
| Lens Transparency: | - |
| Ratings: | DC |
| Voltage: | 28V |
| Current: | 20mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.24" (6.00mm) |
| Lens Size: | - |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 299mcd |
| Wavelength - Peak: | 660nm |
| Viewing Angle: | 60° |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CDLB-1-2702-9923-I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED IND LIGHT 6V GREEN
INDICATOR INCAND AMBER PANEL MNT
PANEL MOUNT YELLOW CONTINUOUS UL
CAP CER 270PF 50V X7R 0805
LONG BODY PMI RND .230" LED 28V
OM3 12-FIBER, INTERCONNECT, LSZH
OM3 12-FIBER, INTERCONNECT, PLEN