2195A3-28V
Description
INCAD BALB/AMBER PANEL MT INDICA
DataSheet
2195A3-28V PDF
Type Description
Series:2195A
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Incandescent
Lamp Color:Amber
Ratings:-
Voltage:28V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (7.87mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Flat Top
Viewing Angle:-
Termination Style:Wire Leads - 4.6" (116.84mm)