QS123XXB12
Description
INDICATOR 12MM FIXED BL 12V WIRE
DataSheet
QS123XXB12 PDF
Type:LED
Lamp Color:Blue
Lens Color:Blue
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.47" (11.94mm)
Lens Size:14.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:800mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:30°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
6303704304F
6303704304F
30MM DOM YL 24VDC W/TERM