1090QC3-28V
Description
LAMP AMBER 1/2" HOLE PNL MNT
DataSheet
1090QC3-28V PDF
Type Description
Series:1090QC
Package:Bag
Part Status:Not For New Designs
Type:Incandescent
Lamp Color:Amber
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Ratings:-
Voltage:28V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.50" (12.70mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Flat Top
Viewing Angle:-
Termination Style:Quick Connect - 0.187" (4.7mm)