Q14P5BZZRGB12ECA
Description
PROMBLACKBEZ TRICOLOR 12VDC IP67
DataSheet
Q14P5BZZRGB12ECA PDF
Type Description
Series:Q14
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Red, Green, Blue (RGB)
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.55" (14.00mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:220mcd Red, 500mcd Green, 100mcd Blue
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)