M22-CW-24A
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
PILOT LIGHT SQUARE WHT 24VAC/DC
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
M22-CW-24A PDF
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC/DC
Voltage:24V
Current:8mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.88" (22.35mm)
Lens Size:25.60mm