44-LRG12H-CWO
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
VIGOR # :
Description
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR RED/
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
44-LRG12H-CWO PDF
Type Description
Series:40
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green, Red
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)
Lens Size:8.50mm Dia