Q14F3BXXHR110E
Description
LED PMI FLUSH 110VAC RED
DataSheet
Q14F3BXXHR110E PDF
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC
Voltage:110V
Current:6mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.55" (13.97mm)
Lens Size:10.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:800mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:100°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress Protection:IP67
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
6072212120F
6072212120F
LED PNL MT 7MM 6V CHROME GREEN
AP6M222-R
AP6M222-R
LED PANEL INDICATOR RED 24V IP65
LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT
Q14F3BXXHR110E
Q14F3BXXHR110E
LED PMI FLUSH 110VAC RED
TPS92314ADR/NOPB
TPS92314ADR/NOPB
IC LED DRIVER OFFLINE 8SOIC
WF52
WF52
MODULE WIFI A/B/G/N 802.11 DBAND
SWITCH SNAP ACT SPST-NC 50MA 24V