13NR480ST-13RDR
Manufacturer
c3controls
VIGOR # :
Description
13MM 480V NEON RED LIGHT UNIT
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
13NR480ST-13RDR PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Neon
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:480V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.51" (13.00mm)