Q14F1ARXXHR24E
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
INDICATOR 24V 14MM FLUSH RED
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
Q14F1ARXXHR24E PDF
Type Description
Series:Q14
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.55" (13.97mm)
Lens Size:10.00mm Dia