FL1M-12FW-1-R24V
Description
LED RED 12MM NUT 24VAC/DC STK
DataSheet
FL1M-12FW-1-R24V PDF
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.47" (12.00mm)
Lens Size:14.30mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:1000 ~ 1500mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:150°
Termination Style:Wire Leads - 7.3" (185.42mm)