QS123XXHO220
Description
INDICATOR 12MM FIXED HI ORA 220V
DataSheet
QS123XXHO220 PDF
Type:LED
Lamp Color:Orange
Lens Color:Orange
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC
Voltage:220V
Current:3mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.47" (11.94mm)
Lens Size:14.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:4100mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:45°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)