QS83XXHR110
Description
INDICATOR 8MM FIXED HI RED 110V
DataSheet
QS83XXHR110 PDF
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC
Voltage:110V
Current:6mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.315" (8.00mm)
Lens Size:10.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:6000mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:45°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)