T30GRY2PQ
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
EZ-LIGHT R/A 3 COLOR 7 FUNCTION
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
T30GRY2PQ PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green, Red, Yellow
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:10V ~ 30V
Current:50mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:1.181" (30.00mm)