FL1M-6CJ-1-R24V
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
VIGOR # :
Description
LED RED 6MM NUT 24VDC STK
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
FL1M-6CJ-1-R24V PDF
Type Description
Series:FL1M
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:-
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.24" (6.00mm)