PM5-A12G12V
Description
PANEL MOUNT ASSEM GREEN, 6.1MM
DataSheet
PM5-A12G12V PDF
Type Description
Series:PM5
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Fresnel
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.24" (6.10mm)
Lens Size:6.70mm Dia