
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Yellow |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | Clear |
| Ratings: | DC |
| Voltage: | 24V |
| Current: | 20mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.47" (12.00mm) |
| Lens Size: | 13.50mm Dia |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 190mcd |
| Wavelength - Peak: | - |
| Viewing Angle: | - |
| Termination Style: | Plug In |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Features: | Chrome Plated Brass |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of E12R-24Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 3MM RED/GRN PNL MNT WTR PRF
PANEL MOUNT GREEN CONTINUOUS OUT
LED PMI PROMINENT GREEN
LED 12MM ROUND 24VDC YLW IP67
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5.08MM
IC REG LINEAR 5V 500MA TO252-3
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SOIC