AP8M122-R
Manufacturer
IDEC
VIGOR # :
Description
LED PANEL INDICATOR RED 24V IP40
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
AP8M122-R PDF
Type Description
Series:AP8
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:24V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.32" (8.10mm)
Lens Size:8.00mm Dia