MRL125DLG-MPLLGN
Manufacturer
c3controls
VIGOR # :
Description
16MM 125VAC/DC RSTR GN LED/LENS
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
MRL125DLG-MPLLGN PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Incandescent, LED, Neon
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:125V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.63" (16.00mm)