T18GXXPQ
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
T18 SERIES EZ-LIGHT: 1-COLOR GEN
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
T18GXXPQ PDF
Type Description
Series:T18
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:10V ~ 30V
Current:25mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.71" (18.00mm)