Q22F1AGXXSG24AE
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
INDICATOR 24V 22MM FLUSH GREEN
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
Q22F1AGXXSG24AE PDF
Type Description
Series:Q22
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC/DC
Voltage:24V
Current:40mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.87" (22.10mm)
Lens Size:18.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:980mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Solder Lug
Ingress Protection:IP67
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PM5-AP7B3.4V
PM5-AP7B3.4V
PANEL MOUNT ASSEMBLY BLUE, 8.5MM
6563408304F
6563408304F
1/2" DOM BL 37.5VDC W/TERM
CDLB-1-8711-9909-I
CDLB-1-8711-9909-I
LONG BODY PMI RND .230" LED 12V
Q22F1AGXXSG24AE
Q22F1AGXXSG24AE
INDICATOR 24V 22MM FLUSH GREEN
CLE1KX
CLE1KX
ELECTRODE EXTENTION 1000MM