PM5-A7G28V
Manufacturer
Califia Lighting (Bivar)
VIGOR # :
Description
PANEL MOUNT ASSEM 8.1MM GREEN
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
PM5-A7G28V PDF
Type Description
Series:PM5
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Fresnel
Ratings:AC/DC
Voltage:12V ~ 28V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.32" (8.13mm)
Lens Size:7.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:800mcd
Wavelength - Peak:515nm
Viewing Angle:120°
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)