Q8P1CXXG12
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT GRN
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
Q8P1CXXG12 PDF
Type Description
Series:Q8
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (7.87mm)
Lens Size:5mm, T-1 3/4