Q19P1CZZRYG24E
Description
INDICATOR 24V 19MM PROM R/Y/G
DataSheet
Q19P1CZZRYG24E PDF
Type:LED
Lamp Color:Green, Red, Yellow
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V Green, 24V Red, 24V Yellow
Current:20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.75" (19.05mm)
Lens Size:10.00mm Dia
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:50mcd Green, 80mcd Red, 50mcd Yellow
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:60°
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)