PMRL200-BR24H-WT
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
VIGOR # :
Description
PMI 5-3-17 WT
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
PMRL200-BR24H-WT PDF
Type Description
Series:PMRL200
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:24V
Current:17mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (7.92mm)
Lens Size:5mm, T-1 3/4