FL1M-8FW-1-R12V
Description
LED RED 8MM NUT 12VAC/DC STK
DataSheet
FL1M-8FW-1-R12V PDF
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (8.00mm)
Lens Size:10mm, T-3 1/8
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:1000 ~ 1500mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:150°
Termination Style:Wire Leads - 7.3" (185.42mm)