Q6R1CXXY24E
Description
INDICATOR 24V 6MM RECESSED YEL
DataSheet
Q6R1CXXY24E PDF
Type Description
Series:Q6
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.24" (6.10mm)
Lens Size:3mm, T-1