Q22F1ARXXSR220E
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
INDICATOR 220V 22MM FLUSH RED
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
Q22F1ARXXSR220E PDF
Type Description
Series:Q22
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC
Voltage:220V
Current:3mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.87" (22.10mm)
Lens Size:18.00mm Dia