QS61XXG24
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
INDICATOR 6MM FIXED GRN 24V SLDR
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
QS61XXG24 PDF
Type Description
Series:QS
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.24" (6.00mm)
Lens Size:7.20mm Dia