CNX718N900120T
Description
LED 18MM WHITE 120V TAB PNL MNT
DataSheet
CNX718N900120T PDF
Type Description
Series:CNX718
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:White
Lens Transparency:Clear
Ratings:AC
Voltage:120V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.69" (17.53mm)
Lens Size:18.50mm Dia
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:2500mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Quick Connect - 0.187" (4.7mm)