M165-TG-12D
Description
PILOT LIGHT 12V LED ROUND GREEN
DataSheet
M165-TG-12D PDF
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC/DC
Voltage:12V
Current:8mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.63" (16.00mm)
Lens Size:15.10mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Viewing Angle:-
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)