Q6F3BXXG12E
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
LED PM INDICATOR FLUSH GRN
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
Q6F3BXXG12E PDF
Type Description
Series:Q6
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.24" (6.10mm)
Lens Size:3mm, T-1
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:8mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:100°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)