Q22F1CXXB12E
Description
INDICATOR 12V 22MM FLUSH BLUE
DataSheet
Q22F1CXXB12E PDF
Type Description
Series:Q22
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Blue
Lens Color:Blue
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:40mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.87" (22.10mm)
Lens Size:18.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:100mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:100°
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)