Q14F1BXXHW02E
Description
14MM FLSH BLK CHRM HYPR WHT 2VDC
DataSheet
Q14F1BXXHW02E PDF
Type Description
Series:Q14
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Ratings:Vf (Typ), If (Max)
Voltage:2V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.55" (13.97mm)
Lens Size:10.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:-
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)