CNX722C900120T
Description
LED PANEL IND WHITE 120V IP67
DataSheet
CNX722C900120T PDF
Type Description
Series:CNX722
Type:LED
Lamp Color:White
Lens Color:White
Lens Transparency:Clear
Ratings:AC
Voltage:120V
Current:8mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.91" (23.11mm)
Lens Size:25.60mm Dia
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:644mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Ingress Protection:IP67
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIGNAL LAMP 10MM GREEN
6803432124F
6803432124F
10MM HB/B PMI-6VDC
4702A5
4702A5
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT
GJM0335C2A7R3BB01D
GJM0335C2A7R3BB01D
CAP CER MLCC
CNX722C900120T
CNX722C900120T
LED PANEL IND WHITE 120V IP67