2194A1-28V
Description
LAMP NEON INCAND RED PNL MNT
DataSheet
2194A1-28V PDF
Type Description
Series:2194A
Package:Bag
Part Status:Not For New Designs
Type:Incandescent
Lamp Color:Red
Ratings:-
Voltage:28V
Current:-
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (7.87mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Flat Top
Viewing Angle:-
Termination Style:Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
Ingress Protection:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
Q22F1BXXB12E
Q22F1BXXB12E
INDICATOR 12V 22MM FLUSH BLUE
6083331110F
6083331110F
LED PNL IND 8MM YLW LOCKWASH/NUT
LED PNL MT 1" 24V WT DOME YEL
2194A1-28V
2194A1-28V
LAMP NEON INCAND RED PNL MNT
F15244_FLORENCE-ZT25-S
F15244_FLORENCE-ZT25-S
LENS CLEAR ASYMMETRICAL SCREW
LDLN025PU275R
LDLN025PU275R
IC REG LIN 2.75V 250MA 4FLIPCHIP