Q16F5BXXHY12E327
Description
INDICATOR 12V 16MM YLW FOG LAMP
DataSheet
Q16F5BXXHY12E327 PDF
Type Description
Series:Q16
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.63" (16.00mm)
Lens Size:18.30mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:250mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:-
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)