FL1P-10QJ-1-G12V
Description
LED GRN 10MM SNAP 12VAC/DC STK
DataSheet
FL1P-10QJ-1-G12V PDF
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:12V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.39" (10.00mm)
Lens Size:11.50mm Dia
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:8000 ~ 10000mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:60°
Termination Style:Quick Connect - 0.189" (4.8mm)