QS83XXG24
Description
INDICATOR 8MM FIXED GRN 24V WIRE
DataSheet
QS83XXG24 PDF
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.315" (8.00mm)
Lens Size:10.00mm Dia
Lens Style:Round with Flat Top
Millicandela Rating:20mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:30°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)