PM5-A5R28V
Description
PANEL MOUNT ASSEM 6.35MM RED
DataSheet
PM5-A5R28V PDF
Type Description
Series:PM5
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Red
Lens Color:Red
Lens Transparency:Fresnel
Ratings:DC
Voltage:24V ~ 28V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.25" (6.35mm)
Lens Size:5.10mm Dia