M22-CY-24A
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
PILOT LIGHT SQUARE YLLW 24VAC/DC
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
M22-CY-24A PDF
Type Description
Series:M22
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Ratings:AC/DC
Voltage:24V
Current:8mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.88" (22.35mm)
Lens Size:25.60mm