Q8R1BXXG24E
Manufacturer
APEM Inc.
VIGOR # :
Description
INDICATOR 24V 8MM RECESSED GRN
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
Q8R1BXXG24E PDF
Type Description
Series:Q8
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Green
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.31" (7.87mm)
Lens Size:5mm, T-1 3/4